Книга “Солодке життя в Парижі”

Книга "Солодке життя в Парижі"
Книга “Солодке життя в Парижі”

Лебовіц Д. Солодке життя в Парижі [Текст] / Девід Лебовіц. – Харків: Видавництво «Vivat», 2019. – 320 с. – ISBN 978-966-942-799-1

На «Книжковому Арсеналі – 2019» бібліотека № 132 придбала чудову книжку Девіда Лейбовіца! Американець, кухар-кондитер за фахом. Вже кілька років живе в Парижі. Свої враження про Париж, французів і безліч чудової їжі Девід описав в своїй книзі. «Солодке життя в Парижі» – книга, написана з м’яким гумором і залишає приємний післясмак.

Отримувати від їжі задоволення – один з головних принципів життя. Існує так званий «французький парадокс»: французи їдять жирне, борошняне, солодке, але при цьому не товстішають і не переймаються почуттям провини за з’їдене тістечко.

Девід в своїй книзі, в кінці кожної глави, дає рецепти, і не тільки, цілком доступні на домашній кухні. Наприклад, рецепт шоколадного торта: 250 г шоколаду, 120 г вершкового масла, 70 г цукру, 4 яйця, 2 столових ложки борошна (хто рахує калорії – не читати!). Майже кожна трапеза не обходиться без вина.

Прочитавши книгу ви дізнаєтесь як живуть парижани: вдягаються, снідають, вечеряють, економлять, приймають гостей та інше. Наприклад, в Парижі найкращі в світи сири і найгірша в світі кава.

Мене вразило, що ВОЗ визнає французьку систему охорони здоров’я найкращою в світі, а французи посідають третє місце в світі за тривалістю життя на планеті. Можливо французи довше живуть, оскільки не хвилюються про те, як сплатити рахунки за лікування. Француженки посідають друге місце в світі за середньою тривалістю життя на планеті (поступаються тільки яплнкам) і (увага!) при цьому 48% жінок курять!

Art de vivre – «мистецтво жити» – цей вираз став таким же символом Франції як багет і берет. Вмінням насолоджуватись життям можна повчитись у французів.

Якщо ви прочитали цю книгу і зібралися в Париж, автор подбав про вас: дав адреси своїх улюблених місць в Парижі, де можна купити або поласувати шоколадом та іншою їжею, згаданою в книзі.