Книга “Як не померти передчасно”

Книга "Як не померти передчасно"
Книга “Як не померти передчасно”

Грегер, М. Як не померти передчасно. Їжа, яка відвертає та лікує хвороби [Текст] / Майкл Грегер, Джин Стоун. – К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 512 с. – ISBN 978-617-7535-56-9

Книга «Як не померти передчасно» у російському варіанті звучить куди брутальніше «Не сдохни».

На думку автора продукти харчування, що їх зазвичай споживають, є найпершою причиною передчасної смерті і найпершою причиною хвороб. В своїй книзі він розказує як знешкодити наших головних убивць.

У частині першій книги автор розглянув роль рослинної дієти в профілактиці, лікуванні і навіть повному усуненні п’ятнадцяти основних причин смертності.

Друга частина книги присвячена відповіді на запитання: «Які продукти харчування корисні для вас, а які шкідливі?»

Оскільки автор є переконаним вегетаріанцем, то й рекомендує він виключно рослинну їжу.

Як науковий приклад, Майкл Грегор наводить історію своєї бабусі, якій медики винесли смертний вирок, коли тій було 65 років. Маючи діагноз «кінцева стадія серцевої недостатності», переживши декілька операцій і шунтування, прикута до візка – бабуся завдяки переходу на рослинну їжу та здоровий спосіб життя прожила до 96 років!

Мене вразили наведені статистичні дані причин смертності у США: на першому місці – хвороби серця, на другому – захворювання легенів, а на третьому – ви не повірите! – ятрогенні причини, тобто лікарські і шпитальні помилки і помилковий прийом неналежних ліків.

Найкращий спосіб уникнути побічних ефектів від лікування – намагатися не захворіти. Багатьох візитів до лікаря можна уникнути за допомогою здорової їжі та активного способу життя, що і складає зміст книги «Як не померти передчасно».