Рецензії

Книга Ростислава Семківа “Як Читати Класиків”
Книга в бібліотеці 132 - Ростислав Семків - Як Читати Класиків

Семків, Р. Як читати класиків / Ростислав Семків. – К.: Пабулум, 2019. – 288 с.

“Класики  – це ті, кого вивчають у класі”.
Ролан Барі

Ростислав Семків наводить цей жарт як ілюстрацію скепсису шкільної програми. Проте, класикою називають визнані багатьма фахівцями твори, цінні як за світоглядом, так і за стилем. Твори, які пережили свій час та своїх творців.

Головна думка цієї книжки в тому, що Кафку не вдасться прочитати одразу. Напевне, такий досвід вже був: беремо його тексти чи Джойса, чи Пруста, чи Фолкнера, чи Вірджинію Вульф і не розуміємо, чому все тут так заплутано і нечитабельно.  Як наслідок, роздратовано лишаємо – ні, звісно, не тому, що примітивно, – тому що надто складно. Кафка та інші модерністи – це вершини літературної творчості. Тому для їх розуміння потрібно хоча б 25 – 30 років досвіду читання. Варто пройти багато більш простих текстів, далі – складніших, і лише потім взяти до рук “Замок”. І це не тому, що в нас слабке мислення – це тому, що у Кафки сильна уява.

Ростислав Семків пропонує формулу 4 + 2 + 1. За фіксований часовий період (місяць чи довше) легко прочитати 4 нескладних жанрових тексти, 2 книжки нон-фікшну та 1 класичний текст.Так ми зможемо комбінувати й перепочивати на простих текстах, постійно повертаючись до складнішого.

Автор наводить чотири правила виваженого читача:

 1. Не ставте за мету прочитати все. Просто постійно читайте.
 2. Не бійтесь відкласти книжку.  Якщо вона цікава, ви повернетеся.
 3. Покидайте слабкі книжки безжально.
 4. Не соромтесь непрочитаного – хваліться прочитаним.

Наприкінці книги – додаток “Завдання на 20 років: 200+ сильних книг”. Автор певен, що прочитати їх не стільки потрібно, скільки вартісно і радісно.

Ростислав Семків бажає: “Гарного читання нам усім. Цікавих інтриг та яскравих відчуттів й відкриттів. Нехай кожна книжка, яку читатимем, стане подією.”

Книжка “Зберігайте спокій”
Книжка “Зберігайте спокій”

Голідей, Р. Зберігайте спокій. Щоденна інструкція з вирішення проблем [текст] / Раян Голідей, Стівен Генсільман; пер. з англ. Антоніна Ящук. – К.: Наш формат, 2019. – 472 с.

Пандемія шокувала людство. Під час карантину нас переслідує неспокій, психічне напруження, непевність у майбутньому.

Ця книжка примусить вас по-іншому поглянути на реальність яка вас оточує, а також навчить підходити до вирішення будь-яких проблем як справжній стоїк – із самовладанням, мудрістю і стійкістю.

Стоїцизм – це філософська школа заснована в Афінах на початку ІІІ ст. до н.е. Ця філософія проголошує, що наші проблеми походять від того як ми сприймаємо речі, а не від самих речей. Стоїцизм учить, що ми не можемо нічого контролювати і ні на що покладатися поза своїм «розумним вибором» (це здатність використовувати власний розум щоб обирати як сприймати зовнішні події, реагувати на них і в них орієнтуватися).

Книга має оригінальну структуру: розділами книги є місяці року, в яких на кожне число місяця є своя порада. Кожній пораді передує цитата стоїків: Сенеки, Марка Аврелія, Епіктета, Зенона.

Наприклад, наразі актуальна порада:

СТРАХ ПРИЗВОДИТЬ ДО ТОГО, ЧОГО БОЇТЬСЯ

«Страх сам по собі завдає багато шкоди, і багато хто зустрів свою долю, жахаючись її».

                                                                     Сенека, «Едип», 992

Якщо влада, страх і манія сходяться в одній людині, це може призвести до смертельних наслідків.

Речі, яких ми панічно боїмося, просто таки притягуються до нас.

Наступного разу, коли відчуєте, що боїтеся якогось катастрофічного наслідку, пригадайте: якщо ви не керуватимете своїми поривами, якщо втратите самоконтроль, то можете стати джерелом катастрофи, якої так боїтеся.

Коротка інструкція з розв’язання проблем:

 1. Відкидайте непотрібне.
 2. Припиніть перейматися тим, що думають люди.
 3. Розв’язуйте проблеми, щойно вони виникають.
 4. Не погіршуйте ситуацію.
 5. Думайте про теперішнє.
 6. Станьте самі собі стартапом.
 7. Ведіть за собою інших.
 8. Робіть правильні речі.
 9. Не прагніть досконалості.
 10. ЗБЕРІГАЙТЕ СПОКІЙ!.
Бібілотека 132

Рецензія книжки “Не Ной” Джен Синсеро
Книжка “Не Ной”

Синсеро, Дж. Не ной. Только тот, кто перестал сетовать на судьбу, может стать богатым [текст] / Джен Синсеро. – Минск: Поликрафт, 2016. – 192 с.

В очередной раз убеждаюсь –нельзя вестись на слова «мировой бестселлер», «автор № 1».

Себя Джен Синсеро называет нищебродкой, которая в возрасте за сорок жила в гараже, одевалась в сэконд-хэнде, и считала копейки. Зато теперь – наслаждается богатством и учит всех жить.

Итак, что нужно сделать чтобы стать богатым? Ответ: надо захотеть стать богатым. Только и всего!

Почему-то никто не говорит, что любой может стать пилотом, балериной или архитектором. А вот богатым – любой! Просто мы не разрешаем себе стать богатыми.

Для того, чтобы стать богатым, как всегда, в таких книгах на помощь надо призвать Всеобщий Разум и Вселенную, повторять денежные мантры «Я люблю деньги, а деньги любят меня», «Я денежный магнит» и т.д. и т.п. Обязательно формулировать свои желания четко, конкретно, что позволяет Вселенной выполнить ваш заказ, т.е. не мелочиться: какая-то сотня тысяч не масштаб для Вселенной.

Сама Джен Синсеро зарабатывает на тренингах, и поэтому, вся ее книга нацеливает будущих миллионеров на то, что без тренингов никак не обойтись.

Вот как автор описывает свой путь к богатству. Чтобы попасть на продвинутый тренинг, ей нужно было заплатить 85 000$. На тот момент это было больше ее годового дохода. И, конечно, стоит только сильно захотеть, и Вселенная нам поможет. Джен одолжила деньги у знакомой, которая была скрягой и не верила в коучинг, но Джен поверила. Меньше чем за год Джен вернула эту сумму.

Автор советует не ждать и не бояться брать кредиты на тренинги. Хочется спросить у Коломойского и Ахметова: какие они прошли тренинги?

Раздражают, также, банальности, которые транслируются как откровения.

Для кого же эта книга? Для тех, кто читает «Как стать миллионером», «хочешь быть богатым не ходи в школу» и иже с ними.

Единственное, что мне понравилось в книге – это название. Действительно – НЕ НОЙ!

Книга “Солодке життя в Парижі”
Книга "Солодке життя в Парижі"
Книга “Солодке життя в Парижі”

Лебовіц Д. Солодке життя в Парижі [Текст] / Девід Лебовіц. – Харків: Видавництво «Vivat», 2019. – 320 с. – ISBN 978-966-942-799-1

На «Книжковому Арсеналі – 2019» бібліотека № 132 придбала чудову книжку Девіда Лейбовіца! Американець, кухар-кондитер за фахом. Вже кілька років живе в Парижі. Свої враження про Париж, французів і безліч чудової їжі Девід описав в своїй книзі. «Солодке життя в Парижі» – книга, написана з м’яким гумором і залишає приємний післясмак.

Отримувати від їжі задоволення – один з головних принципів життя. Існує так званий «французький парадокс»: французи їдять жирне, борошняне, солодке, але при цьому не товстішають і не переймаються почуттям провини за з’їдене тістечко.

Девід в своїй книзі, в кінці кожної глави, дає рецепти, і не тільки, цілком доступні на домашній кухні. Наприклад, рецепт шоколадного торта: 250 г шоколаду, 120 г вершкового масла, 70 г цукру, 4 яйця, 2 столових ложки борошна (хто рахує калорії – не читати!). Майже кожна трапеза не обходиться без вина.

Прочитавши книгу ви дізнаєтесь як живуть парижани: вдягаються, снідають, вечеряють, економлять, приймають гостей та інше. Наприклад, в Парижі найкращі в світи сири і найгірша в світі кава.

Мене вразило, що ВОЗ визнає французьку систему охорони здоров’я найкращою в світі, а французи посідають третє місце в світі за тривалістю життя на планеті. Можливо французи довше живуть, оскільки не хвилюються про те, як сплатити рахунки за лікування. Француженки посідають друге місце в світі за середньою тривалістю життя на планеті (поступаються тільки яплнкам) і (увага!) при цьому 48% жінок курять!

Art de vivre – «мистецтво жити» – цей вираз став таким же символом Франції як багет і берет. Вмінням насолоджуватись життям можна повчитись у французів.

Якщо ви прочитали цю книгу і зібралися в Париж, автор подбав про вас: дав адреси своїх улюблених місць в Парижі, де можна купити або поласувати шоколадом та іншою їжею, згаданою в книзі.

Книга “Як не померти передчасно”
Книга "Як не померти передчасно"
Книга “Як не померти передчасно”

Грегер, М. Як не померти передчасно. Їжа, яка відвертає та лікує хвороби [Текст] / Майкл Грегер, Джин Стоун. – К.: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 512 с. – ISBN 978-617-7535-56-9

Книга «Як не померти передчасно» у російському варіанті звучить куди брутальніше «Не сдохни».

На думку автора продукти харчування, що їх зазвичай споживають, є найпершою причиною передчасної смерті і найпершою причиною хвороб. В своїй книзі він розказує як знешкодити наших головних убивць.

У частині першій книги автор розглянув роль рослинної дієти в профілактиці, лікуванні і навіть повному усуненні п’ятнадцяти основних причин смертності.

Друга частина книги присвячена відповіді на запитання: «Які продукти харчування корисні для вас, а які шкідливі?»

Оскільки автор є переконаним вегетаріанцем, то й рекомендує він виключно рослинну їжу.

Як науковий приклад, Майкл Грегор наводить історію своєї бабусі, якій медики винесли смертний вирок, коли тій було 65 років. Маючи діагноз «кінцева стадія серцевої недостатності», переживши декілька операцій і шунтування, прикута до візка – бабуся завдяки переходу на рослинну їжу та здоровий спосіб життя прожила до 96 років!

Мене вразили наведені статистичні дані причин смертності у США: на першому місці – хвороби серця, на другому – захворювання легенів, а на третьому – ви не повірите! – ятрогенні причини, тобто лікарські і шпитальні помилки і помилковий прийом неналежних ліків.

Найкращий спосіб уникнути побічних ефектів від лікування – намагатися не захворіти. Багатьох візитів до лікаря можна уникнути за допомогою здорової їжі та активного способу життя, що і складає зміст книги «Як не померти передчасно».